Hallgatói sikerek a Kárpátok alatt képzőművészeti alkotóversenyen
A Károli Gáspár Református Egyetem Pedagógiai Kara által rendezett 2026. évi Kárpátok alatt képzőművészeti alkotóversenyen főiskolánk hallgatói is megmérették magukat.
A pályázaton Gavlik Rita és Cserti Csapó Kamilla, III. évfolyamos tanító szakos hallgatók, valamint Milaskity Vanessza, III. évfolyamos cigány/roma nemzetiségi tanító szakos hallgató bronz fokozatban részesültek. Szintén bronz minősítést kapott Gáspár Virág, II. évfolyamos tanító szakos hallgató, továbbá Kiss Lilla, I. évfolyamos óvodapedagógus szakos hallgató. Kárpáti Milla, I. évfolyamos tanító szakos hallgató alkotását ezüst fokozattal jutalmazta a zsűri.
A képzőművészeti alkotóverseny ihlető forrását Dsida Jenő költészete adta. A verseny témája a „Dsida-versillusztrációk – A szeretet arany és kék ecsettel” volt, amelynek keretében a résztvevők a költő műveinek hangulatát, üzenetét és gondolatvilágát jeleníthették meg. A pályaművek az illusztráció műfajához illeszkedő technikával készültek, így a hallgatók grafikai, festészeti vagy vegyes technikával készült alkotásokkal is pályáztak.
A hallgatókat Szabó Áron, mesteroktató készítette fel.
Pedagógushallgatóinknak ezúton is gratulálunk, oktatónk munkáját köszönjük!