A járványhelyzet mérséklődésével a nemzetközi mobilitások élénkültek főiskolánkon. Különösen igaz ez a tanév végén tapasztalt nemzetközi forgalomra, amikor mind a beutazó, mind a kiutazó személyzeti mobilitások számában jelentős (előző évhez képest közel 50%-os) emelkedés volt tapasztalható.
A kiutazók főként a romániai és a szlovákiai partnerintézményeket választották úticélul, míg a beutazók között a kárpátaljai és horvátországi intézményekből érkező munkatársak mobilitásai domináltak. Az egyéni beszámolók alapján az Erasmus program keretében megvalósult mobilitások alkalmasak a jó gyakorlatok kölcsönös cseréjéhez, valamint a kapcsolati tőke és a munkahelyi elégedettség növeléséhez.
A hallgatói mobilitások körében az elmúlt években tapasztalt, a szakmai gyakorlat javára történő hangsúlyeltolódás tovább folytatódott. A képzéseinkhez igazodva kialakított homogén szakmai hálózatok külföldi partnerei szívesen és nagy számban fogadták az akár néhány hónapra kiutazó hallgatóinkat, akik náluk végezték szakmai gyakorlataikat.
A betöltött „munkakörök” tekintetében az óvodapedagógus kisegítőtől, a marketing asszisztensen keresztül, a pályázati folyamatok menedzseléséig igen széles repertoárból válogathattak. A hallgatók a program méltatásánál a rendkívül intenzív élettapasztalat és élményszerzés mellett a szakma gyakorlati elemeinek, folyamatainak megismerését, az egyéni problémamegoldó készségeik, képességeik fejlesztését, de nem utolsó sorban az idegen nyelv elsajátításának a lehetőségét jelölték meg.