Szakértelem, gyakorlat és életre szóló kapcsolatok 1870 óta.

Kiemelkedő tanévet zárt a szakkollégium

Az Eötvös József Főiskola Miskolczy Szakkollégiuma által szervezett programok nagymértékben színesítik a főiskolai és a városi közéletet. 

Ladányi Éva vezető megköszönte a szakkollégisták egész éves részvételét.

A 2022/2023-as tanévben rendkívül sikeres és elismert vendégelőadók bemutatóit élvezhették az érdeklődők. A közönség soraiban a felsőoktatási hallgatók mellett gyakorlott pedagógusok, középiskolás fiatalok is rendszeresen megjelentek.

Sokakat tettek látogatást a főiskolán a szakkollégiumi programokon.

A szakkollégium az őszi és a tavaszi félévben két ismert írót, Kiss Ottót és Grecsó Krisztiánt látta vendégül, az író-olvasó találkozókon a hallgatóság közelebbről megismerkedhetett életművükkel, gyermekirodalmi műveikkel, irodalomról alkotott világképükkel. A programokat nyitottá tettük a középiskolások számára is, akik bepillantást nyerhettek az Eötvös József Főiskolán zajló mindennapokba, az irodalomtanítás módszertanának felsőoktatási szintű megközelítésébe.

Grecsó Krisztián előadása a főiskolán.

A főiskola a témához kapcsolódóan szakszemináriumokat is hirdetett, ahol a hallgatók mélyebb tudásra tehettek szert, hiszen ezen gyermekirodalmi alkotások jól hasznosíthatók a bölcsődei, óvodai nevelés és az iskolai tanítás során. A Szövegelő Műhelyben a kisgyermekkori olvasóvá nevelés megalapozásának pedagógiai kérdéseivel foglalkoztunk. A tudományos munkák támogatására ugyancsak nagy figyelmet fordítottunk, Mit és hogyan mérhetek a szakdolgozatban? címmel az Excel használatának lehetőségeit mutattuk be.

Dr. Bordás Sándor szakszemináriumokat tartott a hallgatóknak.

Tapasztalt tanítók, óvodapedagógusok és a pedagógusképzésben tanuló hallgatók a LEGO Education eszközökről és módszertanról tájékozódtak. Az óvodák és az iskolák számára kifejlesztett komplett oktatási rendszer a játékon mint alkotó tevékenységen keresztül történő tanulás elvét követi. A főiskolán előadás és workshop várta az érdeklődőket. 

Az érdeklődők a LEGO Education módszertannal is megismerkedhettek.

A Kép-Szöveg-Historizmus című szakmai napon az intézmény tanító szakos hallgatói és a Bajai EGYMI autista tagozatának tanulói közösen reflektáltak Petőfi Sándor születésének 200. évfordulójára. Az ötletbörze célja volt, hogy megmutassa az anyanyelvi nevelésben és a pedagógusképzésben fellelhető új módszertani utakat.

Ötletbörze Petőfi születésének 200. évfordulója alkalmából.

Bánhidi Andrea logopédus-pszichopedagógus szintén elfogadta meghívásunkat, aki interaktív előadást tartott. A programok középpontjában a szövegértés-fejlesztés, a sajátos nevelési igényű diákok támogatása, a differenciálás gyakorlatközpontú segítése állt. 

Bánhidi Andrea előadása.

Hallgatóink a városi színházban jártak, a Rábl Színpad és Zenei Közösség előadásában Lázár Ervin Négyszögletű kerek erdő című mesejátékát tekintették meg.

Sokan érdeklődtek a szakkollégium által szervezett programok iránt.

Köszönjük minden partnerünknek, előadónknak és szakkollégistának, hogy részt vettek a programokon, és hozzájárultak azok sikeréhez. Külön köszönjük a közreműködő oktatók, nevezetesen: Bakonyiné dr. Kovács Bea, dr. Bordás Sándor, dr. Győrfi Tamás, Huszár-Samu Nóra, dr. Kiss Zoltán és dr. Patocskai Mária munkáját. 

Szakkollégisták oktatóikkal.

A szakmai események a Nemzeti Tehetség Program, az NTP-SZKOLL-22-0043 azonosítószámú projekt keretében valósultak meg.

Szeptemberben várjuk az új hallgatói tagok jelentkezését. Töltsék főiskolai éveiket tartalmas, dinamikusan fejlődő, családias közösségben!

A beszámolót írta: Ladányi Éva, a Miskolczy Szakkollégium vezetője.

Képgaléria

KIM logó  NTP logó